Jedyne źródło informacji!

rio neg...a takie kwiatki już widzimy. Jak to mówią jedna "jaskółka wiosny nie czyni" jednak to kolejny ptaszek w klatce, która miejmy nadzieje zostanie wreszcie otwarta.

RIO to kolejna instytucja, która negatywnie ocenia poczynania Burmistrz. Przypomnijmy, że wciąż w zawieszeniu jest zwrot dotacji z RPO na remont Urzędu Miejskiego. Remontu, który ewidentnie przerósł wszystkich, a który to do tej pory pozostaje nie do końca policzony i rozliczony. Na ostatniej sesji Rada Miejska uznała skargę na opieszałość Jadwigi Ferensztajn za zasadną. To daje do myślenia!

Co będzie dalej... Ciekawe tylko czy mieszkańcy uwierzą wreszcie, że w gminie nie jest dobrze oraz, że jest to zasługa tylko jednej osoby!

Zapraszamy do lektury!

Mieszkaniec Maszewa, amator historii i czasów przeszłych Piotr Teofilewski zaprasza wszystkich na wystawę wspomnieniową "Massow moje Maszewo". Otwarcie 26 lutego 2017 o godz.14.00 w Licznikowni przy ul Leśnej 9. Wystawa będzie czynna przez cztery kolejne niedziele.

 

teofil

slupNajlepiej o ten słup w głowę.

Jak można doprowadzić do tego, żeby na środku uczęszczanego chodnika zamontować słup do sygnalizatora świetlnego. Czy u nas nic od początku nie może być normalnie. Czy wszystko trzeba upubliczniać, nagłaśniać albo interweniować, żeby coś później zmienić, poprawić.

Może kogoś by to otrzeźwiło.

W artykule, który opublikowaliśmy 21 listopada informowaliśmy o nieudolności przy wykonywaniu sygnalizatorów świetlnych na wysokości szkoły podstawowej. Niestety nasz sygnał pomimo tego, ze dotarł do naszych władz nie zadziałał odpowiedni i mamy absurd do kwadratu. Przed przejściem dla pieszych i jeszcze przed skrzyżowaniem z ul. Szkolną zamontowane zostały znaki drogowe... TAKŻE NA ŚRODKU CHODNIKA. Czy są słowa w naszym ojczystym języku, którymi można opisać opieszałość wszystkich biorących udział i nadzorujących prace. Ciekawe czy p. Burmistrz nadal będzie się chwalić tymi sygnalizatorami?

Nie, nie jesteśmy przeciwnikami tych świateł. Jesteśmy przeciwnikami głupoty i brakoróbstwa!

swiatla2 

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie na swojej stronie internetowej zamieścił informację, że Gmina Maszewo zrezygnowała z udziału w programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016- 2019. Tym samym Wojewoda Zachodniopomorski zatwierdził zmienioną (bez udziału już naszej gminy) listę zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w 2016 roku.

Jest to już kolejny „wielki” sukces naszej Pani Burmistrz, którym jednak oficjalnie się nie chwali.

Tym razem „uszczęśliwieni” zostali mieszkańcy Sokolnik. Miała być przebudowana droga w tej miejscowości ale nie będzie. Całkowity koszt inwestycji miał wynieść 589 350,56 zł przy kwocie dofinansowania 294 675,00 zł i wkładzie własnym 294 675,56 zł a planowana długość przebudowy miała wynieść 753 m.

Taki Burmistrz to jednak skarb dla innych gmin, które pewnie będą wiedziały jak spożytkować takie dofinansowanie. My jak na razie dzięki umiejętnościom naszego włodarza dofinansowań nie otrzymujemy, jak już dostaniemy to musimy je zwrócić, albo tak jak w tym przypadku z nich rezygnujemy. Nie stać już nas nawet na takiego rzędu wkładów własnych.

Link do strony ZUW w Szczecinie, gdzie została zamieszczona informacja.