Jedyne źródło informacji!
30.III.2008


Stowarzyszenie Przyjaciół Maszewa zorganizowało w pierwszych dniach wiosny 2008 rajd rowerowy trasami w gminie Maszewo rozpoczynając cykl rajdów rowerowych oraz wycieczek pieszych przybliżających historię naszych terenów. Przed rajdem instrukcje dotyczące bezpieczeństwa na drodze przekazał nam Komendant Policji w Maszewie Pan Zdzisław Kulka. Kilka munut po godzinie 10 ruszyliśmy w trasę kierując się do Kolonii Radzanek i nieistniejącego już pierwszego boiska Masovii Maszewo.
Ponieważ w rajdzie wzięli udział doświadczeni rowerzyści - Państwo Woźniak z Tarnówka - to oni poprowadzili nas trasą.Punktem numer dwa była nieistniejąca miejscowość w okolicy Jarosławek, których mieszkaniec przybliżył nam tą spaloną miejscowość.


Punktem trzecim - jednocześnie zwrotnym był Pałac w Maciejewie gdzie mogliśmy zobaczyć pawia, papugi oraz inne ptactwo egzotyczne. W samym jeszcze Maciejewie zobaczyliśmy zabytkowy kościół oraz ruiny zamku.
Z Maciejewa udaliśmy się do Pogrzymia malowniczą (i trudną) trasą przez las, skąd podążaliśmy drogą Goleniów - Maszewo do wyznaczonego wcześniej punktu wycieczki jakim był most kolejowy w Maszewie.


Dalej ścieżką SPM dotarliśmy do stadionu Masovii Maszewo i podpaliliśmy czekające już na nas ognisko. Wspólne kiełbaski po 20km drogi bardzo nam smakowały.
W rajdzie wzięło udział 15 osób: Państwo Woźnmiak z Tarnówka, kolarze wraz z trenerem Karaściukiem, członkowie SPM oraz Bractwa Rycerskiego a także Pamela Rojek - redaktora 3M. Na pierwszy raz pokonane 20km to niezły wyczyn ale planujemy już koleją wycieczkę 13.IV w kierunku Darż - Rożnowo - Radzanek - Maszewo - na II Rajd SPM gorąco zapraszamy.