Jedyne źródło informacji!

festynW niedzielę na Stadionie Miejskim w Maszewie odbył się Festyn biegowy dla Eweliny. Naszej koleżanki, która zapadła na poważną chorobę i potrzebuje naszego wsparcia. Ponieważ w Maszewie nie brakuje ludzi dobrych zorganizowali oni biegi dla dzieci i dorosłych.

Pogoda niestety pokrzyżowała plan na przełajowy bieg dla dorosłych na szczęście bieżnia naszego stadionu chętnie ugościła wszystkich biegaczy. A była to na prawdę spora ilość bo wśród dzieci rywalizowało ich aż dziewiętnaścioro a wsród dorosłych na dystansie 3, 5 i 10km aż 88 osób.

Dzięki tak licznemu udziałowi udało się zebrać aż 4870.80zł. Choć przez całą noc i praktycznie do godziny 11.00 padał deszcz dobrzy ludzie nie zawiedli.Tu ogromne podziękowania należą się wszystkim przybyłym, wspierającym oraz organizatorom. Dzięki wielkie!

 

Wracaj do nas Ewelina!

 

 

W sobotę odbyła się debata pomiędzy kandydatami na Burmistrza Maszewa w której kandydatka Małgorzata Storna - Piotrowska pytana przez internautów o biogazownię w pięknych słowach powiedziała, że jest przeciw choć fakty są nieco inne.

Na ostatniej sesji Radna chciała, żeby uchwałę o planie zagospodarowania przestrzennego dla terenu Wisławia zdjąć z obrad Rady co było kluczowe dla zablokowania budowy biogazowni. Nie było by nic w tym dziwnego gdyby nie szczegół o którym Radna zapomniała powiedzieć gdyż zamiast wypełniać swoje obowiązki czyli uczestniczyć w posiedzeniach komisji rozdawała baloniki i przez to nie była zorientowana na czym polegało niebezpieczeństwo przełożenia na inny termin głosowania tej uchwały. Jak się dowiedziałem od pracownika urzędu oraz Pani planistki przed posiedzeniem komisji wspólnej, że inwestor już złożył wniosek o warunki zabudowy na biogazownie. Oznacza to, że urząd musiałby je wydać i biogazownia by powstała, w przeciwnym razie Gmina aby wycofać się z takiej decyzji musiałaby zapłacić wysokie odszkodowanie, dlatego jedną możliwością odstąpienia od procedury było podjęcie przedmiotowej uchwały.

Myślę, że te wyjaśnienia sposobu działania kandydatki na Burmistrza należą się mieszkańcom, żeby nie ulegali pięknym słowom i gestom. Takiego Burmistrza Gmina już miała, a teraz potrzebuje gospodarza a nie celebryty.

Adam Rojek

pawel2018mSzanowni Mieszkańcy,

Bardzo dziękuję Wam za udział w wyborach samorządowych i oddanie swojego głosu na mnie.
Daliście Państwo dowód, swojego zaufania mojej osobie i mojemu programowi wyborczemu. Dzięki Waszym głosom, będę mógł podejmować dobre działania na rzecz naszej gminy Maszewo.

Szczególne podziękowania kieruję do osób, które wspierały i pomagały mi w pracy przedwyborczej, a więc mojej żonie Agnieszce, rodzinie, przyjaciołom i znajomym. Wasze zaangażowanie i wsparcie było dla mnie ważne i mobilizowało mnie, do podejmowania kolejnych działań.

Jestem przekonany, że rozpoczynająca się kadencja będzie pomyślna dla naszej gminy i jej mieszkańców. Ze swojej strony, zapewniam Was, że dołożę wszelkich starań, by nasza gmina rozwijała się jak najlepiej.

 

Paweł Piesio

piesio kwwPaweł Piesio serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu przedwyborczym, na którym zaprezentuje swój program wyborczy jako kandydat na Burmistrza Gminy Maszewo, oraz przedstawi kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Maszewie.

 

Spotkanie odbędzie się w dniu 8 października 2018 r. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Maszewie.