Jedyne źródło informacji!

sejmPOKilka dni temu Gazeta Goleniowska ujawniła informację o zwolnieniu ordynatora chirurgii goleniowskiego szpitala po telefonie od lokalnej Posłanki na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Magdaleny Kochan. Afera rozkwitła 7 lutego, kiedy to dyrektor szpitala "stracił zaufanie" do dr. Miczko dzień po tym jak podpisał z nim kontrakt.

Szerzej za Radiem Szczecin:

Posłanka PO nie żądała zwolnienia lekarza, który miał źle potraktować jej męża - informują dyrektor szpitala w Goleniowie i tamtejszy starosta."

Dwa dni po wizycie w lecznicy męża Magdaleny Kochan, pracę stracił Andrzej Miczko, ordynator chirurgii goleniowskiego szpitala.

W niedzielę ordynator nie przyjął pacjenta, który zgłosił się na zmianę opatrunku po operacji. Szef oddziału polecił natomiast, by chory przyszedł do poradni następnego dnia. Posłanka utrzymuje jednak, że Miczko wyrzucił jej męża. Parlamentarzystka zadzwoniła do partyjnego kolegi - starosty goleniowskiego.

- Chciałam dowiedzieć się kto to był, żeby albo porozmawiać z tym lekarzem, albo wystąpić z oficjalną skargą - twierdzi Kochan. - Nie zdążyłam jednak podjąć tej decyzji, ale zdążył podjąć ją dyrektor szpitala, z którym nie rozmawiałam.

Zaraz potem Andrzej Miczko dostał wypowiedzenie. Dyrektor szpitala, Dariusz Guziak, zaprzecza, by ktoś wywierał wpływ na jego decyzję.

- Podstawową przyczyną była utrata zaufania do pana Miczki. Spowodowały ją m.in. wcześniejsze incydenty oraz ten ostatni - wyjaśnia Guziak.

Ciekawe jest jednak to, że dyrektor szpitala podpisał z ordynatorem nowy kontrakt dzień przed tym, jak go zwolnił.

To już nawet chyba nie jest zabawne a żałosne - cała afera i nieporadne tłumaczenia posłanki i starosty. Czy tak powinna działać nasza władza, czy na tych ludzi głosowaliśie?!

W powiecie goleniowskim na Magdalenę Kochan zagłosowało 3888 wyborców, w gminie Maszewo 381! Magdalena Kochan w ostatnich wyborach samorządowych poparła Jadwigę Ferensztajn.


Czytaj także:

Forum

Gazeta Goleniowska

Radio Szczecin

Nowa Stepnica

Gazeta Wyborcza

Głos Szczeciński