Jedyne źródło informacji!

 

tech1Główną nagrodę tegorocznego konkursu potraw wigilijnych, komplet wysokiej klasy garnków ufundowany przez Burmistrza Gminy Goleniów, otrzymało Technikum nr 1 z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Maszewie (na zdjęciu) za razowe pierożki z sosem pieczarkowym.

 

Zorganizowany w niedzielę (16 grudnia 2012 roku) przez Goleniowski Dom Kultury konkurs na tradycyjną potrawę wigilijną, na stałe już wpisał się do kalendarza imprez. Chętnych do udziału w nim i pochwalenia się swoimi umiejętnościami kulinarnymi nie brakuje. Do udziału w dwunastej edycji tego konkursu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników, po raz pierwszy tak licznie zgłosili się do niego mężczyźni.
Wieloosobowe jury, któremu jak co roku przewodniczył szef kuchni restauracji Radisson w Szczecinie, Wiesław Kartasiński, oceniało potrawy w czterech kategoriach: zupy i barszcze, potrawy z ryb, ciasta i wypieki oraz pierogi, uszka i inne potrawy. Wybór najsmaczniejszej i najpiękniej wyeksponowanej łatwy nie był. Grand Prix konkursu, już po raz piąty trafiło do uczniów Technikum Gastronomicznego w Maszewie, a w poszczególnych kategoriach nagrodzono:


* zupy i barszcze: I m – Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Zawodowych za zupę grzybową, II m – przedszkole w Stawnie za zupę borowikową, III m – Teresa Chojnacka z Węgorzy za zupę borowikową, wyróżnienie – Janina Głuch, Klub Seniora Relaks za zupę śledziową;
* potrawy z ryb: I m – Jadwiga Grajek, Uniwersytet III Wieku za karpia po staropolsku, II m – Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo -Wychowawcza za karpia smażonego, III m – sołectwo Zdżary za roladę łososiowo-szpinakową, wyróżnienia – Danuta Gil, Klub Barnim za rybę po japońsku i Stanisława Matusiak z Węgorzy za rybę po grecku;
* ciasta i wypieki: I m – Zespół Szkół za makowiec po japońsku, II m – Gimn. nr 1 Rada Rodziców za orzechowiec, III m – Gimn. nr 1 Samorząd Uczniowski za torcik makowo – jogurtowy, wyróżnienia – Elżbieta Jagiełło, Klub Barnim za roladę, Helena Bagrowska za sernik rosa, Aleksandra Hryncyszyn i Eryka Paturej za makówkę śląską (wszystkie Klub Rytm), Janina Dymała z Węgorzy za makowiec i Kaja Mastyga z tort prezent;
* pierogi, uszka i inne dania: I m - Rada Rodziców ZSZ za kotleciki ziemniaczane z sosem grzybowym, II m – Urszula Brzozowska, Stow. Rytm za gołąbki z kaszy gryczanej i grzybów z sosem grzybowym, III m – Janina Dec – Koło Gospodyń Osina za krokiety z sosem grzybowym, wyróżnienie – Danuta Go z Węgorzy za pierogi kapuśniaczki, Edward Radom - KS Relaks za pierogi z kapustą, Tadeusz Marciniak – Klub Barnim za sałatkę śledziową i Krystyna Kudzia Stow. Rytm za grzyby w cieście.
Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody. Nagrodę specjalną ufundowana przez restaurację Hotelu Radisson jury postanowiło przyznać uczniom szkoły w Greifswaldzie. Vouchery do restauracji hotelu Europa otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych oraz Gimnazjum nr 1.
Nagrodę dla wszystkich był dość nieoczekiwany krótki występ trzech pań z zespołu ludowego „Jarzębina”, o którym zrobiło się głośno przed Euro 2012, a trakcie wręczania nagród w świąteczny nastrój wprowadziły uczestników konkursu solistki studia wokalnego Doroty Gołębiowskiej, działającego przy Goleniowskim Domu Kultury. 

 

Galeria.

 

Źródło, foto: www.goleniow.pl