Jedyne źródło informacji!

Siedemnaście osob postanowiło w słoneczny, ciepły, kwietniowy poranek wyruszyć na rowerową wycieczkę, która odbyła się na terenie naszej gminy jako II Rajd rowerowy. Ponieważ w zdrowym ciele zdrowy duch kilkunastu amatorów chętnie wsiadło na rowery i pojechało 28 kilometrów drogami naszej gminy aby spalić odrobinkę kalorii i zyskać wiele zdrowia a także miło spędzić czas w dobrym towarzystwie.

Rozpoczęliśmy na Placu Wolności dokładnie o godzinie 9.00, wystarowało nas z Maszewa 17 osób, w kierunku Sokolnik gdzie Pani Mariola Siewierska zaprosiła nas do swojego gospodarstwa dzięki czemu moglismy zobaczyć pawie, koniki a nawet strusia. W dalszy etap wycieczki wyruszyliśmy w kierunku Nastazina i dalej do Dębic. W połowie naszej niedzielnej przejażdzki przy remizie OSP Dębice oczekiwał nas Pan Wiesław Jakubowski, który przygotował ognisko oraz kijki na kiełbaski, które chętnie wszyscy zjadali. Kiedy nabraliśmy nowych sił a ognisko sie dopaliło skierowaliśmy swoje jednoślady do Maszewka i dalej do Godowa. Na trasie Dębice - Maszewko - Godowo - Maszewo jechaliśmy już ciągle, bez przystanków ale spokojnym spacerkiem. Ponownie na Plac Wolności w Maszewie zawitaliśmy prawie dokładie w południe a więc 3 godziny od wyruszenia w trasę oczywiście nie było jednej osoby, która nie byłaby zadowolona z rezultatu jakim jest przejechanie 28 kilometrów.

 

 

2rajd grupa

 

 

 

2rajd ognisko
Ustaliliśmy wspólnie, że będziemy w połowie kazdego miesiąca spotykać się na takich wycieczkach. Osobiście jestem przekonany, że nam się uda.

 

Jeśli chodzi o statystyki to jechaliśmy 1g:41m:24s ze średnią prędkością 15.8 km/h.

 

Wielkie podziękowania należą się wszystkim rajdowcom, szczególnie koledze, który przybył do nas ze Stargardu oraz Tomkowi Wrońskiemu, który pomimo przeciwności w postaci nieodpowiedniego sprzętu przejechał całą trasę.

Specjalne podziękowania należą się Pani Marioli Siewierskiej z Sokolnik oraz Panu Wiesławowi Jakubowskiemu z Dębic.

 

2rajd raosc

 

Dzięki i do zobazenia 12. maja 2013 na trasie.

 

Kilka fotek dostępnych w fotogalerii.