Jedyne źródło informacji!

wiatrowscyMłodzi mieszkańcy Maszewa - rodzeństwo Kinga (lat 18) i Karol (lat 13) Wiatrowscy wzięli udział w 46. luksemburskim marszu "Marche de l'Armée" organizowanym w dniach 25-26.05.2013 r. w miejscowości Diekirch w Luksemburgu.

W marszu uczestniczyło prawie 10.000 maszerujących ze wszystkich kontynentów świata.

W marszach Armii Luksemburga organizowanych w pierwszy weekend po Zielonych Świątkach, na trzech kilkudziesięciokilometrowych dystansach uczestniczą jednostki wojskowe i osoby cywilne z różnych państw.

Uczestnicy, którzy ukończą trasę otrzymują brązowy medal „Medal for the Army March” / „Medaille de Marche de l’Armee” Sił Zbrojnych Wielkiego Księstwa Luksemburg.

W ciągu dwóch dni marszu uczestnicy mają okazję podziwiać wspaniałe krajobrazy Luksemburga. W pierwszy dzień droga prowadzi przez trasę na północy kraju w regionie zwanym Oesling (Luksemburskie Ardeny), natomiast drugiego dnia trasa wiedzie na wschód od Diekirch. Maszerując po tych malowniczych częściach tego kraju, z wąskimi dolinami, krętymi rzekami i wzgórzami, można podziwiać widoki i uroki Luksemburga oraz jego wsi i miasteczek.

Po ukończeniu wielogodzinnej i niełatwej trasy Karol i Kinga Wiatrowscy z Maszewa zostali na mecie uhonorowani dyplomami oraz brązowymi medalami „Marche de l'Armée” Sił Zbrojnych Wielkiego Księstwa Luksemburg.

Strona internetowa.

(jw)