Jedyne źródło informacji!

szymonW minioną sobotę w Nowogardzie odbył się coroczny kolarski wyścig Mikołajkowy w przełajach. UKS Ratusz Maszewo jak co roku tym wyścigiem zakończył starty.

I jak co roku w Nowogardzie maszewscy zawodnicy pokazali na co ich stać. W kategorii żak rewelacyjnie pojechała Tamara Szalińska (był to jej pierwszy występ, a startowała razem z chłopcami i dziewczynami o trzy lata starszymi) zajmując pierwsze miejsce. W kategorii młodzik klasą sam dla siebie okazał się Szymon Łakomy, który wyraźnie wygrał z rywalami ze Szczecina, Nowogardu, Gorzowa, Golczewa. Trzeci w tej kategorii był Dawid Szaliński.Z kolei w kategorii open wystartował nowy zawodnik Ratusza Piotr Kaczor, który dzielnie stawiał opór młodszym i bardziej doświadczonym zawodnikom.  

Ostatni start w sezonie stał się również okazją do podsumowania mijającego roku w klubie z Maszewa.

- W 2013r nasi zawodnicy startowali łącznie w 27 wyścigach kolarskich, 27 razy stawali na podium (13-krotnie na 1 miejscu, osiem razy na drugim miejscu i sześć razy na trzeciej pozycji), zdobyli 5 medali Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży ( 1 złoty, 3 srebrne, 1brązowy), 2 medale Mistrzostw Wielkopolski ( 1 złoty, 1 brązowy). Triumfowali również podczas 12 edycji torowej ligi kolarskiej w Szczecinie w klasyfikacji generalnej zajmując pierwsze miejsce w kategorii młodzik oraz drugie i trzecie miejsce w kat żak. Patrząc na to wszystko z wielkimi nadziejami  wchodzimy w nowy rok – podsumował starty Leszek Jarmowski, wiceprezes Ratusza.