Jedyne źródło informacji!

robertTakiego oblężenia hali sportowej w Maszewie, jakie miało miejsce w dniu 10 maja br. już dawno nie oglądaliśmy. A wszystko za sprawą osób, które poczuły w sobie zapał do „Zumby”. Zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90..

Tego dnia w Maszewie odbył się I Maraton Powiatowy tego tańca. Główni organizatorzy tego przedsięwzięcia Pani Izabela Żabicka, Pan Grzegorz Sokulski i Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie zgromadzili aż 180 zawodników, którzy przez kilka godzin zmagali się z układami choreograficznymi przygotowanymi przez profesjonalnych instruktorów. Nie zabrakło również widowni, która z zaciekawieniem i niedowierzaniem w niespożyte siły zawodników przyglądała się temu, co działo się na parkiecie. Całość imprezy uświetnił swoją obecnością Wicestarosta Pan Tomasz Kulinicz.

Tym razem Maszewo nie okazało się gościnne. I Powiatowy Maratom Zumby wygrał bowiem nasz mieszkaniec Pan Robert Kraszkiewicz. Brawo Panie Robercie. Może następnym razem uda się to komuś innemu. Nieoficjalnie mówi się, że duże zaplecze stanowi Osina.

Pani Izo, Panie Grzegorzu. Skoro zrobiliście pierwszy krok w zainicjowanie tego rodzaju powiatowych spotkań, to może warto, żeby tą imprezę na stałe wpisać do cyklicznych imprez organizowanych w Maszewie. Duże brawa dla wszystkich uczestników. Duże brawa dla wszystkich organizatorów, zaplecza logistycznego i sponsorów.

zumba1

zumba2

zumba3