Jedyne źródło informacji!

Karol Wiatrowski (14-letni uczeń, ostatniej, III klasy międzynarodowego anglojęzycznego Gimnazjum - Szczecin International School w Szczecinie), mieszkaniec Maszewa został laureatem tegorocznego międzynarodowego konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową organizowanego przez międzynarodowe instytucje z siedzibą w Szczecinie: Dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód (NATO) i Szczecin International School w Szczecinie.

 

karol kartka


W tym roku mottem pracy było „Międzynarodowe Boże Narodzenie”.
Karol Wiatrowski zajął kolejny już raz wysokie - II miejsce w konkursie w kategorii szkół ponadpodstawowych (uczniowie w wieku 13-19 lat).
Wyobraźnia i kreatywność zaowocowały radością tworzenia pracy konkursowej. Karol swoją pracę wykonał ze strużyn pozostałych z temperowania kolorowych kredek.
W zeszłym roku (2013) Karol zajął II miejsce w poprzedniej edycji międzynarodowego konkursu plastycznego pt. „Choinka bożonarodzeniowa”.
Dwa lata temu (2012) Karol zajął III miejsce w tym samym międzynarodowym konkursie plastycznym pt. „Wiele narodowości - jedna świąteczna choinka”.
Karol od trzech lat utrzymuje bardzo wysoką formę w międzynarodowych konkursach plastycznych. Młody mieszkaniec Maszewa kolejny raz znajduje się w czołówce międzynarodowych laureatów.
W tym roku wśród najlepszych prac są kartki Litwina, Polaka, Estończyka i Hiszpana.
Nagrodzone prace, zostaną tradycyjnie już wydrukowane przez NATO jako kartki świąteczne i z życzeniami od NATO zostaną wysłane do 200 różnych miejsc na świecie - to kolejne już międzynarodowe osiągnięcie Karola, z którego można być dumnym.

(jw)