Jedyne źródło informacji!

Nasza redakcja otrzymała krótki felieton od naszego czytelnika opisujący ostatnie wydarzenia w Ośrodku Kultury i Sportu. Poniżej przedstawiamy teks nadesłany do nas. Zachęcamy do dyskusji na ten temat na naszym FORUM.

Kilka słów przychodzi na myśl, gdy mówimy na temat Ośrodka Kultury i Sportu -„co za bajzel”. Nic dodać nic ująć „bajzel” to najbardziej trafne określenie sytuacji, jaka zapanowała w kulturze. Częste zmiany na stanowisku dyrektora przyniosły katastrofalne efekty. Jeżeli poprzedni dyrektorzy chcieli działać, chcieli zmienić kulturalne Maszewo, to nowy Dyrektor OKiS nie należy do tych osób. Przez dwa miesiące urzędowania Dyrektor sprawił, że kultura cofnęła się o kilkanaście lat.

Niezdrowa atmosfera doprowadziła do złej sytuacji. Dwa miesiące wystarczyły na zmiany, tylko, dlaczego na gorsze. Kłótnie, brak inicjatyw itd. stały się chlebem powszednim w ośrodku. Nowy Dyrektor kompletnie sobie nie radzi, nie ma pomysłu, nie ma koncepcji na funkcjonowanie ośrodka, nie ma żadnych kompetencji do kierowania instytucją odpowiedzialną za rozrywkę i kulturalna sferę maszewskiego życia. Wydaję się, że jest to typowa sytuacja osoby na nieodpowiednim stanowisku. Nie wiem czy wybór kandydata był podyktowany dziwnymi powiązaniami, ale na pewno nie był podyktowany zdrowym rozsądkiem i chęcią zmiany na lepsze. W Maszewie można usłyszeć głosy, że wszystkie działania Urzędu Miasta: posunięcia personalne, blokowanie inicjatyw społeczeństwa i pracowników OKiS, ma na celu zamknięcie działalności kulturalnej i sprzedanie majątku Ośrodka. Trudno oprzeć się takiemu wrażeniu, gdy obserwuje się takie działania. Można pisać o tej sprawie bez końca. Programy telewizyjne typu „Uwaga”, „ Sprawa dla reportera” itp. miałyby co robić i o co pytać w naszej miejscowości. Dziwi mnie jednak przyzwolenie i aprobata tak niekompetentnych działań przez nasze władze. Czy Mieszkańcy dalej muszą oglądać co rok tą samą „Majówkę?. Chyba już wszyscy mają dość. Jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest zmiana Dyrektora Ośrodka. Inaczej w Maszewie nawet tej starej „Majówki” nie zobaczymy, nie mówiąc o nowych inicjatywach i imprezach. Mamy nadzieję ze urzędnicy przejrzą na oczy i zobaczą jak złą decyzją było wybranie tego kandydata.

Felieton nadesłany e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.