Jedyne źródło informacji!

Sprawa mistrzowskiego tytułu w Maszewskiej Lidze Siatkówki jest już rozstrzygnięta. W niedzielę zespół Firmy Szymczak pokonał drugiego rywala w pogoni za tym tytułem – Rybeks i tym samym na kolejkę przed zakończeniem zapewnił sobie drugi z rzędu tytuł mistrzowski.

Przypomnijmy, że system rozgrywek w Maszewskiej Lidze Siatkówki został ustalony w ten sposób, że trzy najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej zostały przydzielone do Grupy A i każdy z każdym zagra jeden mecz. W pierwszej kolejce Firma Szymczak zdeklasowała Imental gromiąc rywala 3:0. W minioną niedzielę ekipa Darka Gancarka spotkała się z drugim przeciwnikiem z grupy mistrzowskiej – Rybeksem. Zwycięstwo nad tym rywalem gwarantowało Firmie Szymczak mistrzostwo. Plan ten został zrealizowany w 100%. Przed meczem mobilizacja w ekipie Darka Gancarka była pełna. Drużyna w najsilniejszym składzie, zresztą podobnie jak to miało miejsce przed tygodniem w spotkaniu z Imentalem przystąpiła do rywalizacji o mistrzostwo. Z kolei w ekipie Rybeksu zabrakło kilku podstawowych zawodników, z których jeden wyjechał do pracy do Anglii, zaś dwóch innych zostało zatrzymanych na granicy niemiecko – polskiej z powodu...ptasiej grypy. W okrojonym składzie Rybeks zwłaszcza w dwóch pierwszych setach postawił Firmie Szymczak wysoko poprzeczkę. Pierwsza partia zakończyła się nawet zwycięstwem ekipy braci Głowackich 25:22 co dosyć mocno rozgrzało atmosferę wśród publiczności, która jak zwykle nie zawiodła. Mecz Firmy Szymczak z Rybeksem oglądało ponad 100 kibiców, którzy kompletnie wypełnili małą salę maszewskiego gimnazjum. Zwycięstwo w pierwszym secie dało nadzieję Rybeksowi na korzystny rezultat mimo kłopotów kadrowych, z kolei zawodników Firmy Szymczak najwyraźniej zmobilizowało, gdyż w kolejnych odsłonach spotkania już nie popełnili tylu błędów co w pierwszej partii. Drugi set zakończył się po walce zwycięstwem Firmy Szymczak 25:18. Kolejne partie już nie były tak wyrównane jak dwie pierwsze, a to z uwagi na najwyraźniej słabnących zawodników Rybeksu, którzy kolejne dwa sety przegrali odpowiednio 25:13 i 25:14 i całe spotkanie 3:1. Później już była tylko radość i zadowolenie zespołu Firmy Szymczak z drugiego z rzędu mistrzostwa wywalczonego w Maszewskiej Lidze Siatkówki. Zwycięstwa wywalczonego w pełni zasłużenie i na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. W najbliższą niedzielę w grupie mistrzowskiej Firma Szymczak będzie pauzowała, z kolei Rybeksowi i Imentalowi pozostanie zmierzenie się już tylko o drugie miejsce w lidze i tytuł wicemistrzów.

 

W grupie B, gdzie rywalizuje pozostałe osiem ekip o miejsca 4-11 znów nie obyło się bez niespodzianek.

 

Już po tej kolejce największymi przegranymi tegorocznej edycji można uznać zespół ENEA. Przypomnijmy, że po kilku pierwszych kolejkach zespół ten był zdecydowanym liderem tabeli, który liczył się w walce o mistrzostwo. Na pewnym etapie rozgrywek drużynę dopadł najwyraźniej kryzys, który pociągnął za sobą spadek mobilizacji i frekwencji co przełożyło się na kolejne porażki i spadek w tabeli na dalsze miejsca. W efekcie w pierwszej kolejce finałowej zespół w ogóle nie wyszedł na boisko, gdyż zawodnicy nie stawili się w wymaganej liczbie na boisku. W niedzielę elektrycy już wybiegli na boisko by rozegrać mecz z Dębicami i... przegrali 1:3 co w efekcie spowodowało, że za tydzień przystąpią do ostatniego meczu w tej edycji o dziesiąte miejsce z Żeglarzami Goleniów. Z kolei zespół z Goleniowa, który nie wygrał jeszcze do tej pory mecz w niedzielę musiał po raz kolejny przełknąć gorycz porażki ulegając Szkole 3:1. Bardzo dobrze spisuje się z kolei młody zespół z Helenowa, który pokonał Darż 3:1 i dzięki temu zwycięstwu za tydzień zagra w spotkaniu o czwarte miejsce z Bagnami.

 

Wyniki 2. kolejki finałowej:

 

GRUPA A

 

Rybeks – Firma Szymczak 1:3 (25:22; 18:25; 13:25; 14:25)

 

GRUPA B

 

Darż – PSB Marbud Helenów 1:3 (21:25; 25:14; 15:25; 14:25)

 

Żeglarze Goleniów – Szkoła 1:3 (18:25; 25:17; 23:25; 15:25)

 

ENEA – Dębice 1:3 (25:23; 19:25; 19:25; 22:25)

 

W najbliższą niedzielę (4 marca) zagrają:

 

GRUPA A

 

Godz. 18.00: Rybeks – Imental – mecz o 2 miejsce

 

Firma Szymczak – pauzuje, wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo

 

GRUPA B

 

Godz. 14.00: ENEA – Żeglarze Goleniów – mecz o 10 miejsce

 

Godz. 15.00: Szkoła - Masbud Dębice – mecz o 8 miejsce

 

Godz. 16.00: Darż – Radzanek – mecz o 6 miejsce

 

Godz. 17.00: Bagna - PSB Marbud Helenów – mecz o 4 miejsce

 

(sw)