Jedyne źródło informacji!
W sobotę 8 kwietnia odbył się w Hali SP 35 w Szczecinie XXXI Międzynarodowy Turniej Wiosny w Gimnastyce Artystycznej.
Turniej jak co roku przyciąga międzynarodową obsadą i uważany jest za jeden z ważniejszych w regionie. Występuje zawodniczki z wielu krajów, m.in. z Niemiec, Rosji, Holandii, Belgii, Norwegii, Estonii czy nawet z Japonii. Całość podzielona jest na poszczególne kategorie wiekowe. W tym roku na specjalnie zaproszenie byłej mistrzyni w tej dyscyplinie sportu pani Małgorzaty Cieślak pokaz najlepszych mogli oglądać uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Maszewie. Pani Małgorzata zawsze była związana ze szczecińskaą gimnastyką, najpierw sama jako zawodniczka trenowała i niejednokrotnie odnosiła sukcesy  a teraz czynnie działa na rzecz propagowania sportu na Pomorzu. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość "na żywo" przekonać się o tym, jak wysokie kwalifikacje są potrzebne do uprawiania tej dyscypliny. Stopień sprawności fizycznej jaki potrzebny jest do wystąpienia w zawodach gimnastycznych możliwy jest tylko dzięki odpowiedniemu i solidnemu treningowi.

Gala zakończyła się pokazem wszystkich dyscyplin sportu jakie można trenować w klubie MKS "Kusy" Szczecin.

Wyjazd miał na celu pokazanie i zachęcenie dzieci do realizowania i rozwijania się fizycznie w różnych dyscyplinach . Jednak to nie wszystko, ponieważ uprawianie sportu to także solidna lekcja wychowawcza dla młodego człowieka!

Uczniowie w imieniu Szkoły Podstawowej oraz organizator wyjazdu pan Krzysztof Karaściuk wręczyli na zakończenie imprezy pani Małgorzacie dyplom podziękowania za zaproszenie.


Warto przypomnieć, że był to już drugi taki wyjazd, pierwszy raz na tego typu imprezę uczniowie pojechali w listopadzie ubiegłego roku.

Wyjazd był możliwy dzięki zaangażowaniu pana Krzysztofa Karaściuka, firmie "Kagra" oraz pań nauczycielek Elżbiety Bartczak oraz Alicji Lewandowskiej, które poświęciły swój czas aby umożliwić dzieciom zobaczenie tego niecodziennego widowiska sportowego.
 

Liczymy na dalsze zaangażowanie Szkoły Podstawowej w kierunku propagowania sportu w naszej Gminie!