Jedyne źródło informacji!

mecz_wejrzenia6Wielu emocji dostarczyły kibicom sportowe wydarzenia towarzyszące tegorocznym Wejrzeniom. W rywalizacji na wodzie i na boisku zwyciężały zespoły z Maszewa.

W Maszewie w dniach 28.04 - 2.05 odbywały się spotkania tatralne Wejrzenia - w tym roku już po raz szósty. Przy okazji imprez teatralnych - spektakli, warsztatów, pokazów - artyści Wejrzeń potykają się w imprezach sportowych. Każdego roku w sobotę wejrzeniową na naszym jeziorze organizowany jest wyścig kajakowy, w którym trójki rywalizują w sztafecie. Tegoroczne zawody po raz pierwszy w historii wygrała ekipa z Maszewa w składzie: Dawid Macierzyński, Jakub Macierzyński i Kornel Usiński. W niedzielę - 1.05 - na Stadionie Miejskim miał miejsce mecz piłki nożnej. Tradycyjne już emocjonujące spotkanie, które pełne jest sportowej rywalizacji, dopingu kibiców oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. W potyczce tej nie było niespodzianki - zwyciężyła Reprezentacja Maszewa 4:3. Zespół naszej reprezentacji wystąpił w składzie: Usiński, Kaczor, Buczma, Ślęzak, Woźniakowski, Żabicki, Macierzyński, Skorodyński, Golus, Więch.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia.

wejrzenia6CZWARTEK 28.04.2011
17.06 Teatr Ego Vu - „Mijanie” (Gryfino) - sala OKiS*

19.36 Wernisaż wystawy „6 Zmysł” - OKiS*
20.06 Koncert towarzyszący w ramach programu Akademia Sztuki - Włodzimierz Nahorny Trio&Agnieszka Wiliczyńska „Śpiewnik Nahornego” (OKiS)*
22.06 Teatr Biuro Podróży „Planeta Lem” (Poznań) – plac KAGRA**
23.36 Teatr R9 - pokaz przedpremierowy „Łaknąć” (Warszawa) - OKiS*

PIĄTEK 29.04.2011
10.06 Otwarte warsztaty Teatru Krzyk dla Teatru Na Żukach z Charkowa OKiS*
17.06 FEDERACJA *: Teatr Krzyk „eksPLoracja” (Maszewo) OKiS*
18.36 Teatr Ecce Homo „Dramat zdaje się społeczny w dwóch dramatach - Tinky Winky i Bingo” (Kielce) OKiS*
21.06 FEDERACJA *: Teatr Brama „Uczucie w dźwięku - Apoteoza” (Goleniów) OKiS*
23.06 Koncert Marry No Wane (Goleniów) OKiS*

jazzMaszewski Teatr Krzyk organizuje ponownie w naszym mieście jazzowy koncert w OKiS. Tym razem przy okazji Wejrzeń 2011 w Maszewie 28 kwietnia zagra swój koncert Wlodzimerz Nahorny Trio & Agnieszka Wilczyńska "Songbook Nahornego". Po bardzo udanym ostatnim koncercie na pewno wielu mieszkańców zechce posłuchać muzyki na żywo. Ale to nie wszystko - kolejne koncerty sa już zaplanowane na 26.08 i 2.09 - odwiedzi nas ponownie Newman Taylor Baker z USA.

krzykKażdy zespół chcący istnieć i współtworzyć swoją rzeczywistość razem wkracza w czas najtrudniejszych wyborów. Okres próby porównać można do badania nieznanych dziedzin i obszarów, w których chce się przebywać całą grupą. Tkanka zespołu nastawiona jest na żądła rzeczywistości, które wbijają się w nią z siłą rzeczywistości - tak swój najnowszy spektakl opisują jego autorzy - Teatr Krzyk. W swoim najnowszym spektaklu poruszają problematykę wyborów, które podejmuje każdy z nas - jako tło służą czasu PRLu jednak nie jako przyczynek do rozważań na ich temat a jako doskonałe podłoże poruszanej problematyki.

Maszewski Teatr Krzyk organizuje we czwartek w OKiS koncert Jazzowy SO Jazz Quartet.  Wystąpią przed maszewską publicznością:Piotr Wojtasik - tp
Sylwester Ostrowski - ts
Francesco Angiuli (It) - b
Wojciech Romanowski – dr

Czwartek 5 sierpnia, Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie, godzina 20.00, wstęp wolny!

Więcej info -> KRZYK.art.pl