Kubańskie rytmy przy sali wypełnionej po brzegi publicznością. Piątkowy wieczór upłynął pod znakiem koncertu Jose Torresa, który przybył do Maszewa na zaproszenie Anny Giniewskiej.

– Dzisiejszy dzień przejdzie do historii i jest dla mnie ważny. Przemówi muzyka, muzyka, która łączy – zapowiedziała koncert Anna Giniewska, która tego dnia świętowała urodziny. Z tej okazji solenizantka otrzymała dwa piękne torty, pierwszy od Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Region Maszewo, który wręczyły Irena Fabrykiewicz, Ela Kicińska i Alicja Wójtowicz oraz drugi tort od Doroty Mościny. Zgromadzona publiczność odśpiewała zaś solenizantce głośne „Sto lat”.
Następnie na scenie pojawił się główny bohater wieczoru Jose Torres z zespołem w składzie Blanka Urbanowska (wokal), Christian Mora (instrumenty klawiszowe) oraz Miguel Fonseka (trąbka), a zgromadzona publiczność mogła degustować się w gorących latynoskich rytmach, w międzyczasie mogąc skosztować pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Sokolniczanki.
Po blisko półtoragodzinnej uczcie dla melomanów był czas na wspólne zdjęcia i rozmowy w zespołem. Impreza ta pokazała, że w Maszewie jest potencjał dla organizacji tego typu wydarzeń kulturalnych, czego dowodem były wiele pozytywnych słów przekazanych przez uczestników koncertu.

Jose Torres to kubańsko-polski muzyk. Wielokrotnie wyróżniany tytułem najlepszego polskiego perkusisty w plebiscycie magazynu „Jazz Forum”. W Polsce rozpoznawalność przyniósł mu udział w talk-show TVP 2 „Wieczór z Jagielskim” w latach 1999-2003, gdzie pełnił funkcję kierownika muzycznego. Współpracował również z polskimi artystami, koncertując m.in. z Marylą Rodowicz, Kayah, Ryszardem Rynkowskim, Ewą Bem, Zbigniewem Preisnerem, Michałem Lorencem i Mietkiem Szcześniakiem oraz zespołami Raz, Dwa, Trzy, De Mono i Maanam.

Kategorie: News